NEWS AND EVENTS

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΗΤΟΡΑ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α. ΜΕ ΤΟΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Tuesday 26 Ιανουαρίου 2021

Ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. Αν. Καθηγητής κ. Χρήστος Γ. Καραγιάννης συναντήθηκε σήμερα Τρίτη 26 Ιανουαρίου 2021 με τον Υφυπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων, αρμόδιο για την Ανώτατη Εκπαίδευση, κ. Άγγελο Συρίγο.

Κατά την ωριαία περίπου συνάντηση, η οποία διεξήχθη στο Γραφείο του Υφυπουργού σε άριστο κλίμα, ανταλλάχθηκαν απόψεις για φλέγοντα θέματα της Ανώτατης Εκπαίδευσης στη χώρα, και ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής έθεσε στον κ. Υφυπουργό τα προβλήματα υποδομών της Σχολής, τα οποία χρονίζουν και χρήζουν άμεσης επίλυσης.

Ο Υφυπουργός κ. Συρίγος εξέφρασε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και επεσήμανε ότι θα εξετάσει διεξοδικά όλα τα τεθέντα ζητήματα, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του.

Εκ της Κοσμητείας