ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΣΕΒ. ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΙΛΙΟΥ, ΑΧΑΡΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Κ. ΑΘΗΝΑΓΟΡΑ ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α.

Thursday 29 Οκτωβρίου 2020
Επίσκεψη του Σεβ. Μητροπολίτου Ιλίου, Αχαρνών και Πετρουπόλεως κ. Αθηναγόρα στη Θεολογική Σχολή του Ε.Κ.Π.Α.

Επίσκεψη στη Θεολογική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών πραγματοποίησε την Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 2020 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ιλίου, Αχαρνών και Πετρουπόλεως κ. Αθηναγόρας. Στο πλαίσιο της συνάντησής του με τον Κοσμήτορα της Σχολής κ. Χρήστο Γ. Καραγιάννη, ο Σεβασμιώτατος εξέφρασε αισθήματα σεβασμού και αγάπης προς τη Θεολογική Σχολή, αντάλλαξαν απόψεις για επίκαιρα θέματα κοινού ενδιαφέροντος, και δεσμεύθηκαν να εργαστούν για την ενίσχυση των δεσμών μεταξύ Εκκλησίας και ακαδημαϊκής Θεολογίας.

Από την Κοσμητεία
της Θεολογικής Σχολής